Representative and Deputy Representatives

Each Notarial District has a representative notary and a deputy representative notary who coordinate the notarial activity in that particular area.

Barcelona Province

ARENYS DE MAR's District

Representative:
Josep Antoni Pedrosa Santiago

Deputy Representative:
María Ángeles Santamaría Juan

BADALONA's District

Representative:
Ivan Emilio Robles Caramazana

Deputy Representative:
Fàtima Hernández Ravanals

BARCELONA's District

Representative:
Joan Carles Ollé Favaró

Deputy Representatives:

---
Luís Fernando Pazos Pezzi
Francisco Armas Omedes

BERGA's District

Representative:
Montserrat Moratilla Fernández

Deputy Representative:
Francisco Cañada Oya

GRANOLLERS's District

Representative:
María Angeles Vidal Davydoff

Deputy Representatives:
Francisco Borrell Papaceit

L'HOSPITALET DE LLOBREGAT's District

Representative:
Fernando Díaz Gallardo

Deputy Representative:
Jorge Colmeiro de las Cuevas

IGUALADA's District

Representative:
Carlos Jiménez Fueyo

Deputy Representative:
María Gloria Montes Pineda

MANRESA's District

Representative:
---

Deputy Representative:
Perfecto Blanes Cabanes

MATARO's District

Representative:
Miguel Benet Mancho

Deputy Representative:
Elena Orta Cimas

SABADELL's District

Representative:
Joan Bosch Boada

Deputy Representative:
José Luís Pascual Vega

SANT BOI DE LLOBREGAT's District

Representative:
Alberto Garvayo Estefanía

Deputy Representative:
J. Víctor Lanzarote Llorca

SANT FELIU DE LLOBREGAT's District

Representative:
Vicente M. Mestre Soro

Deputy Representative:
María José Beviá Gomis

SANTA COLOMA DE GRAMENET's District

Representative:
---

Deputy Representative:
Maria Blanca Pascual Sequeros

TERRASSA's District

Representative:
Alfredo Arbona Casp

Deputy Representative:
Martín Martín López

VIC's District

Representative:
Jorge Mínguez Balaguer

Deputy Representative:
Antonio de Juan Ortiz

VILAFRANCA DEL PENEDÉS's District

Representative:
Francisco Javier Ferreres Ortí

Deputy Representative:
Eusebio Ruiz Ilundain

VILANOVA I LA GELTRÚ's District

Representative:
Andrés Hibernón Ferrando López

Deputy Representative:
Maria Pilar Cabanas Trejo

Girona Province

LA BISBAL D'EMPORDÀ's District

Representative:
Luis Alberto Fernández Santana

Deputy Representative:
Joan Ignasi Sorigué

FIGUERES's District

Representative:
Miguel Ángel Vera Moreno

Deputy Representative:
Maria del Carmen Rusiñol Riba

GIRONA's District

Representative:
Enric Brancós Núñez

Deputy Representative:
Belén Mayoral del Barrio

OLOT's District

Representative:
Ángel Arregui Laborda

Deputy Representative:
Arturo Sancho Rodríguez

PUIGCERDÀ's District

Representative:
Rafael Luque Doncel

Deputy Representative:
Elena María España Aparisi

SANTA COLOMA DE FARNERS's District

Representative:
Concepción de los Reyes Arias Gallego

Deputy Representative:
Antonio Valcárcel Sánchez

Lleida Province

BALAGUER's District

Representative:
Francisco J. Cruz Gimeno

Deputy Representative:
Francisco J. Lázaro Ayuso

CERVERA's Discrtict

Representative:
Jordi Pané Foix

Deputy Representative:
Jesús Huerta Ramos

LLEIDA's Discrict

Representative:
José Manuel Villafranca Mercé

Deputy Representative:
María Cristina Hernández Ruíz

LA SEU D'URGELL's District

Representative:
Frances Xavier Francino Batlle

Deputy Representative:
Roser Berenguer Sabaté

TREMP's Disctrict

Representative:
María Teresa Sanahuja Cambra

Deputy Representative:
---

VIELHA's District

Representative:
José Ramón Mazaira López

Deputy Representative:
---

Tarragona Province

REUS's District

Representative:
---

Deputy Representative:
Josep Rodríguez Calvo

TARRAGONA's District

Representative:
Martín Garrido Melero

Deputy Representative:
José Manuel Valiente Cabadés

TORTOSA's District

Representative:
Andrés Valdés Segura

Deputy Representative:
Pedro Carpena Sofio

VALLS's District

Representative:
Juan Suárez Sánchez-Ventura

Deputy Representative:
Manuel P. Sarobe Oyorzun

VENDRELL's District

Representative:
Salvador Torres Roger

Deputy Representative:
Javier Vilas Eguileta